BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGaspadraikos

2012-08-01

Žirmūnai

Posted by proz in užtemimai

- Sveikos, šmėklos, - sakau numesdama ant stalo raktus, vakare grįžus į naujus-senus  nemano-laikinai mano  namus-nenamus. Kodėl vonioje dega šviesa? Čia aš ar šmėklos?

Šituose namuose vaidenasi. Po kambarius laksto vidiniai demonai Gregoro Zamzos pavidalais ir dainuoja La Cucaracha. Šalia zai-za-zai pritaria Ogis. -Ar jūs mėgstate naminius gyvūnėlius? - klausia psichiatrė - jūros kiaulytė išspręstų mano problemas. Taip, taip. Ypač vokiečius. Retkarčiais juos auginu. -Turiu naminį vokietį, - sakau I. - Gregorą? - Ne, šitas tikras. Pasakoju mažytę mūsų istoriją viena sėdėdama prie namudinio pragarėlių baro baisiai dailiai ir seksualumu švytinčiai mergaitei. Mergaitė turi bernelį bei meilužį - kažkokio rajono mediką. Mergaitė su mediku veža mane taksu namo-nenamo. -Tu baisiai graži. - sakau.

Pro langą antroje klasėje nuolat matytą traumų mokyklą dabar užstoja naujas puošnus namas, kurio stiklai kartais demonstruoja nuogus žmones. Dengiuosi nuo jų ir nuo savo nuogumo (visomis prasmėmis) nesavo užuolaidomis. Kaip ir nuo svetimų vestuvių nuotraukų koliažo ant stalo. Į Žirmūnus belekaip vėluodamas užsuka naujas mokinys. - Bet jūs turbūt vis tiek dar kalbat su akcentu? - Ar galit mane išmokyti kalbos per pusantro mėnesio? Man labai reikia. Skaito pratimus dailiu ispanišku akcentu, mėgaujas savo balsu ir galiausiai (-Na, tai gal jau užteks šiam kartui, - sakau. -Tai gal pabaigiam šitą skyrių. -Bet jau ir valanda praėjo… - priduriu. -Taigi nedaug liko!), ištaręs nu va kaip gerai padirbėjom palieka mane mano urvely.

-Matau, kad nerimaujate. Kodėl?
-Todėl, kad lankausi pas psichiatrą, o tai visuomenės nuomone nelabai priimtina ir bijau būti atstumta?

-Matau jūs virs dirsčiojat į laikrodį. Ką tai jums reiškia?
-Gal kad čia jaučiuosi suprasta ir nenoriu, kad konsultacija baigtųsi, bet tuo pačiu jaučiu nerimą ir noriu išeiti, todėl kyla dviprasmiai jausmai?
-Šitų frazių iš psichologės išmokote?

Žongliruojame viena kitai mėtydamosios psichologijos vadovėlių išmintimi. Naujas psichiatras - naujas iššūkis!

Žirmūnų gatvė išsirangius kaip ilga laistymo žarna. Žirmūnų kem, žirmūnų šem, žirmūnų šemseptyni a. Kur blecha tas šemseptyni a? Kur blecha ta įstaiga? O gal geriau užsukti į šitą grožio saloną? Pradedu pažinti žirmūnų personažus. Kur man matytas šis gero, bet, ko gero, ir gėrimų pagerinto veido jaunuolis? Prisiminiau, prieš porą dienų prašė lito mikriukui grįžti su drauge namo. Gal  kartais turėsit grąžos iš dešimties?

Vakarais per paliktą televizorių įsijungiu rusišką “Mano puikiąją auklę”. Sarkazmas gelbsti nuo visų ligų. Šmėklos kuriam laikui apleidžia namus tik apie ketvirtą ryto, kai švinta.

Į žirmūnus palydėki, kai užges langai visi, palydėk ir neskubėki, mes pareisim be taksi, traukia Ona Valiukevičiūtė. O aš galvoju, kad jau geriau nebūtum lydėjęs. Ir kad Žirmūnai kartais tampa vidinių vilkų staugaviete. Čia už nugaros prunkščia, kasa kanopomis žemę balti patalai, panešėjantys į žirgus. Ir labai baisu, kad vieną kartą viduj tūnančio piktojo gnomo paskatintas vidinis Orifėjas atsisuks.

Patiko (0)

Rodyk draugamskomentarai (2) to ' Žirmūnai '

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to ' Žirmūnai '.

 1.    ingo tiks? said,

  on Rugpjūtis 6th, 2012 at 01:52

  zjbs rašai
  hahaha ir aš rašytiniuose šaltiniuose atsidūriau
  wiiii

 2.    proz said,

  on Rugpjūtis 6th, 2012 at 07:42

  ačiū, gražioji ;)

Leave a reply

 • Monthly

 • ką dar veikiu

 • Savi kiti

 • Meta

  • Subscribe to RSS feed
  • The latest comments to all posts in RSS
  • Subscribe to Atom feed
  • Powered by WordPress; state-of-the-art semantic personal publishing platform.
  • Firefox - Rediscover the web