BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGaspadraikos

2011-01-27

lagaminai

Posted by proz in buitinis lyrizmas

Sapnavau, kaip deduosi daiktus į lagaminą. Tokį gražų, senovišką, o svarbiausia - su kolonėlėm. Panašų, į tuos, kur avelė sykį rodė. Bet mano dar gražesnis buvo. Oo, koks tai buvo lagaminas - gėlėtas, skoningas, aptrauktas medžiaga, vintažinis, nedidukas, patogus, tik prijungi ausinuką - ir muzika pasklinda po visą kambarį. Jau įsivaizdavau, kaip atvėrus lagaminą užgrosiu draugams Čekijoj. O tada pabudau, lagaminas dar nesukrautas, ir toks nemielas, toks anoniminis, besielis, kad net reikia kokį bantelį užrišti, kad paskui oro uoste nesupainiotum. Atseit jau modernus, bet vis tiek ten niekas netelpa, kaip begrūstum, o aš juk nieko per daug ir nesivežu, net batų antrų neįsidėjau, nes pusę erdvės užėmė. Tik porą lietuviškų trauktinių butelaičių tarp megztukų paguldžiau.

Šiek tiek panašus… Nu bet gėlėtas! Ir kitaip gražesnis.

Kaip gaila, kad Parulskis jau parašė apie kelionę į Praharą dviaukščiu autobusu, apie savo ištinusias kojas parašė, apie miesto įžymybės ir turistus irgi jau besispjaudydamas parašė, apie visas kelionės refleksijas ir dievoieškas, jau apie Dievą tai kaip visada kad prirašė, apie viską jis parašė, nieko kitiems, niekšas, nepaliko. Paskaitau vis tą tekstą kas kokius du metus ir kuo toliau, tuo pikčiau, tuo pavydžiau.

Visi manęs klausinėja: kada lėktuvas. Koks lėktuvas? O jie, snobai, pižonai ir buržujai, naujųjų kairių mat atstovai, jau nebesuvokia, kaip čia taip, į užsienį, autobusu. Kaipgi 18 valandų laiko ant ratų ir dar bjauriuose Lenkijos keliuose - čia dar pavojingiau nei teroristinės lėktuvų atakos ir pilotų klaidos. O kur gi kelionės džiaugsmas, dvasinis apsivalymas, meditacija ir kontempliacija? Nieko jie nesupranta.

Pernai buvo 31 valanda. Ir ką, ir nieko, žavios autostradų stepės, šviesios degalinių savanos. Ir viskas beveik kaip prieš metus ir visai ne kaip prieš metus. Šokinėju lyg per laiko šokdynę, tarp taškų A, B ir C, tarp miestų U., V., P., L. Kai kurie taip ir lieka neaplankyti, tik pradėti kurtis, lyg nebaigtas mezginys, pabaigų ir naujų pradžių riboženkliai, lyg ir egzistuojantys kažkur erdvėje, bet kas ten žino…

“Praha baigėsi”, - liūdnai pasako austrų mergaitė padavėja. Galima įsivaizduoti, kad Prahą tą akimirką kažkas ištrynė iš žemėlapio, kaip kad pasibaigus patiekalui - jo pavadinimas ištrinamas iš meniu lentos. A.Plechavičiūtė

Susipakuoti, pasileisti bagažo linija oro uoste, atsiduoti šaltoms, metalinėms rankoms, kurios mėto lagaminus Romoje, Fiumicino. Paleisti save po svetimo, nepažįstamo miesto gatves, kad ir ten paliktum kokį pėdsaką, iš kišenės iškritusią lietuvišką šiukšlę, kad būtum įrašytas ir įsirašytum tas gatves sau. Išsimesti save lyg tą šiukšlę iš saugaus kišenės prieglobsčio ten, kur tavęs nesaugo pažįstami daiktai ir vietos. Išsprūsti iš saugaus ir nuobodaus gyvenimo.

Patiko (0)

Rodyk draugamskomentarai (2) to ' lagaminai '

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to ' lagaminai '.

 1.    lagaminai said,

  on Balandis 17th, 2014 at 13:11

  Ar žinojai, kad sapnuoti lagaminą reiškia: Lagaminas - Sapne matyti lagaminus - reiškia keliones ir nesėkmes;

  Jeigu dažnai keliaujantis žmogus sapnuoja lagaminą - tai jį lydės sėkmė tik tada, jeigu jis sapne patikrins savo lagamino turinį;


 2. on Gegužė 22nd, 2017 at 12:42

  Bet tikrai, kai tekdavo daugiau keliauti aš ir sapnuodavau lagaminus! Tiesa visos kelionės buvo puikios nors lagamino turinio ir neteko tikrinti. :)

Leave a reply

 • Monthly

 • ką dar veikiu

 • Savi kiti

 • Meta

  • Subscribe to RSS feed
  • The latest comments to all posts in RSS
  • Subscribe to Atom feed
  • Powered by WordPress; state-of-the-art semantic personal publishing platform.
  • Firefox - Rediscover the web