BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGaspadraikos

2011-05-20

kai lydosi kaštonų vaškas

Posted by proz in buitinis lyrizmas

Žydi kaštonų žvakės, tirpsta jų vaškas, lydosi ir teka į gatves, žmones versdamas vaškinėmis figūromis. Ore virpa pienių pūkeliai, sakytum, virpa pats miestas. Pavasarinis miestas - tai impresionistų paveikslas. Alyvų kvapas visur, kadaise valgydavom penkialapius jų žiedlapius norams pildytis. Ketvirtą ryto jau pradeda švisti, iš kažkur atsiranda paukščiai, būriai paukščių, ir čiulba taip, kad rodos gaudžia. Tai ne pavasaris, tai Vilniaus bazilisko žvilgsnis. Nešiokitės su savim veidrodį.

Geltonais laukų kilimais nuklota Lietuva pro automobilio langą, pienių vandenynai, norėtųs atsigulti ištiesus rankas, užsimerkti, glostyti žolę. Kratau pelenus pro pravertą langą, balta kelio juosta plaukia pro šalį. Keliauti keliauti keliauti.

Vilnius-Dusetos-Antalieptė-Utena-Vilnius

Dusetose - Sauka, Antalieptėj - beždžionių tiltas, Utenoj - pirmosios lietuvių poetės kapas, gyvas alus iš aukštaitijos bravorų ir dienos pietūs už 7 litus. Vilniuj - poezijos skaitymai universiteto kiemely, „ant laktos” - tokia mitinė filologyno vieta. Dalyvauju tam pačiam renginy su savo bakalaurinio vadove ir būsimu recenzentu. Vadovė man šypsosi, o recenzetas fotografuoja. Kuo toliau, tuo labiau bakalaurinis atrodo tik formalumas. Aš žinau, ką veikiu ir ką noriu veikti toliau. Tiesa, magistro slenkstis ištapytas skaičiukais, bet jeigu jie ir bus nepalankūs, aš vis tiek žinau, ką noriu daryti, ir tam nereikia tų iškilmingai teikiamų popierėlių.

Ei, gyvenimas juk čia, kitoje lapo pusėje, tarp liepsnojančių kaštonų žvakių, tarp žmonių, kurie tau dovanoja pakalnutes, kuriems rašai eilėraščius, kurie sako „rašyk, rašyk, Ramune, būtinai rašyk” pusę keturių ryto sutikti „Pogo”, kuriems galėtum pažliumbti ant peties ar eiti nuotykių, sunkiai nupasakojamų žmonių kalba. Tarp tų, kuriuos sapnuoji (kaip išvyti žmones iš savo sapnų? Gali išvyti juos iš gyvenimo, net iš minčių, bet sapnuose jie toliau elgiasi taip, kaip jiems patinka). Dėl kurių žliumbi ir kurie žliumbia dėl tavęs. Pasaulis toks gražus (kol dar neišsitraukia savo piktokų netikėtumo kortų), tik žmonės ydingi.

Naktimis, kai nemiegu, be sustojimo vėl klausau Deine Lakaien. Ir net nebeužsėda sprando tas žvėriškas liūdesys jų beklausant, kaip anksčiau.

Patiko (0)

Rodyk draugamskomentarai (4) to ' kai lydosi kaštonų vaškas '

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to ' kai lydosi kaštonų vaškas '.

 1.    alkoholikairnieksai said,

  on Gegužė 20th, 2011 at 19:25

  ar aš įžvelgiu pozityvą? ;}*

 2.    A. said,

  on Gegužė 20th, 2011 at 19:30

  labai patiko kaštonų žvakių vaškas, ir šiaip, viskas patiko.
  ‘nešiokitės su savimi veidrodį’. o taip!

  perskaičiusi “aš žinau, ką veikiu ir ką noriu veikti toliau” labai nudžiugau - labai reikia kartais išgirsti, kad yra ir tų, žinančių, tarp visų aplinkinių pažįstamų ir nepažįstamų, egzistenciškai dūsaujančių apie visokio tipo nežinojimus.

  tai… ką tu nori veikti toliau, ramune?

 3.    proz said,

  on Gegužė 20th, 2011 at 19:54

  Aiste, taip! :)*

  Austėja, ačiū! Kaip man faina, kai tu vis pakomentuoji. :) Parašiau neseniai vieną eilėraštį, kur tas kaštonų vaškas lydosi. Žinau, kad noriu gyvenimą sieti su literatūra. Tos sąsajos gali varijuoti, kisti, priklausomai nuo aplinkybių ir gyvenimo, ne taip paprasta rasti, ką su ja veikti. Bet nepaleisiu, manau. :)

 4.    zaulia said,

  on Gegužė 23rd, 2011 at 13:20

  mm, gera girdėt. švelnu, gaivalinga, poetiška. viskas puikiai.

  virpantis miestas, kvepia ir šiek tiek paklaidina.

Leave a reply

 • Monthly

 • ką dar veikiu

 • Savi kiti

 • Meta

  • Subscribe to RSS feed
  • The latest comments to all posts in RSS
  • Subscribe to Atom feed
  • Powered by WordPress; state-of-the-art semantic personal publishing platform.
  • Firefox - Rediscover the web