BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGaspadraikos

2012-05-18

Tomas Arūnas R.

Posted by proz in ka sutikau

Sykį, prieš kokius pora ar bent pusantrų metų, rašiau tokį įrašą, kuriame buvo paminėtas ir Tomas Arūnas Rudokas. Kadangi Tomas Arūnas Rudokas neseniai ėmė ir numirė, nusprendžiau prisiminti, ką ten buvau prirašius ir įmesti čia ištrauką:

“Tai buvo pragertas ruduo, kaltas ruduo. (…)

Kitą rytą dar normaliai neišsiblaivius nueinu į rytinį seminarą ir mane apima stiprus jausmas, kad JIE VISKĄ ŽINO. Kad man ant kaktos užrašyta, jog iki keturių gėriau. Kad tai tiesiog įsibrėžė į mano veido bruožus, jau nekalbant apie likusią mano išvaizdą, bandau prisiminti ką ir kodėl aš apsirengus, ar spėjau susišukuoti, bet viskas ryte buvo taip automatiška, kad atminty man išliko tik tas prakeiktasis šalikas. Ką dabar su juo daryt? Atsikratyti ar nešioti? Bet jei nešioti, tai o vdrug sutiksiu sykį žmogų, iš kurio jį nusavinau, kas tada bus? Geriau jau gal išmesti kur nors, atsikratyti daiktinio įrodymo. O jei jau vogiu šalikus, tai kas bus toliau? (Pamąstymus moralės tema galite įsirašyti patys.) Pati matau, kad niešiškėju ir raganėju ne dienom, o valandom. Net sąžinę pamažu dresuoju.

Be svetimo šaliko dar parsinešiau kvietką, tokį, kur visokiuose skvereliuose prisodinta, kad gražiau būtų, ir trimseptintų metų leidinėlį „kaip dalyvauti mišiose” bei šventą paveikslėlį su kunigaikščio dedikacijomis. Viešpatie, kokie trenkti tie žmonės, tai gerai, kad ne aš viena tokia.

Šiandien važiuoju troleibusu, pikti diedukai apstumdo, Jėzau, na ko jūs tokie pikti, negi nežinot, koks jautrus, koks beodis yra pachmielingas žmogus, kaip jam baisu ir kaip jis tik norėtų visiems būti geras, visai kaip Venička iš Maskva - Petuški (chrestomatinė visų girtuoklių knyga. O pabaiga mane taip sukrėtė, kad dar ilgai negalėjau atsigauti. Tarsi likimas ar mirtis būtų fiziškai pabaksnojus į nugarą). Ir čia dar klausimas, diedukai, kas iš mūsų pirmas numirs. Taigi važiuoju aš tuo troleibusu ir pamatau netoliese Tomą Arūną Rudoką. Susižvalgom ir apsimetam, kad vienas kito nepažįstam. Ai, o ką jau ten priveiksi. Tomui Arūnui Rudokui gi nesakysi kaipsekasigeraiotau. Tomas Arūnas jau išgėręs, aš dar neišsiblaivius, Tomas Arūnas piktas ir truputį parėkauja ant keleivių, o aš galvoju, kaip, žinokit, gerai aš jus, Tomai Arūnai, suprantu, aš irgi parėkčiau, ko čia tie diedukai stumdosi, bet laikausi santūriai, apsimetu, kad aš tokia, kaip ir visi, pachmielingai man puikiai sekasi apsimetinėti. Matote, mano dieninis ir naktinis gyvenimas yra du gražūs antipodai. Ir man labai baisu, jei jie pradeda susiekinėti. Labai baisu. Labai labai baisu. Čia turbūt maždaug kaip žmona, užtinkanti vyrą su meilužę. Jūs juk įsivaizduojat, kokia nemaloni situacija?”

O Tomas Arūnas, pasirodo, savo laiku dar ir visai gražias dainas kūrė:

Rodyk draugams

2012-05-06

did you tell her

Posted by proz in dnr, užtemimai

Gegužė. Metas, kai tiek daug gyvybės, šalia kurios, tarp žydinčių vyšnių, obelų ir migdolo, taip ryškiai skleidžiasi mirtis.

Gerai, kai gali verkti. Reiškia, jau geriau. O kartais būna visai gerai, kaip tą trečiadienį, kai pirmą sykį šiemet pamačiau besiskleidžiančias kaštonų taures. Pernai kaštonai pražydo spalį. Tą trečiadienį jaučiaus tarytum įsimylėjusi, kaip maloniai paglosto kūną, kai žmogus tiesiog ištaria tavo vardą, jis ŽINO tavo vardą. Jis gal net visai žavisi tavo veikla. Einant namo po kojomis pynės pavasaris, spardžiau jį lyg kamuolį ir jaučiausi laiminga, lyg būčiau išbridus iš kelių mėnesių pelkės. Vėliau klausėmės Betty, šokome, stebėjome trumpaplaukes mergaites, jautėmės lyg Los Angele ir kalbėdamos buvome taip arti viena kitos, kiek kalbos dėka begali būti žmones.

Tada pasirodei tu ir kaip niekur nieko pasisiūlei prisėsti. Jaučiuosi lyg vienu spragtelėjimu būtum numetęs mane atgal, pelkėn.

Taip ir mėtai, vos pakylu. Lyg stovėčiau duobėje, kartais pasišokinėdama į viršų. Sakaisi, norintis man gero. Kalba toks apgaulingas dalykas.

Rodyk draugams

Naujesnis puslapis »
 • Monthly

 • ką dar veikiu

 • Savi kiti

 • Meta

  • Subscribe to RSS feed
  • The latest comments to all posts in RSS
  • Subscribe to Atom feed
  • Powered by WordPress; state-of-the-art semantic personal publishing platform.
  • Firefox - Rediscover the web