BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGaspadraikos

2010-08-17

Šiaurės Jeruzalės naktys

Posted by proz in buitinis lyrizmas

Naktys, kuriomis nesigeria, dažniausiai būna naktys, kuriose rašoma. Rašoma ir braukoma, ir skaitoma, ir nepublikuojama. Laukiama Šiaurės pašvaistės. Kalbamasi, laukiant beveik taip pat stipriai kaip pašvaistės, kol įsižiebs fb chat’as. Kartais jis įsižiebia visai netikėtai, iš visai netikėtų. Iš tų, kur jau per vėlu, arba dar per anksti.

Naktys, kuriomis nesigeria, būna naktys, kai už lango svirpia vabzdžiai, blyksi rugpjūčio žvaigždės, o į naktinę lempelę daužosi drugeliai. Kai apmąstomi ir dažniausiai išsiteisinami nuotykiai ir nutikimai, kurių nepasakosi net artimiausiems draugams, nebent tik šitiems kamikadzėms drugiams. Kai kartais iš lentynos išsitraukiama ne tik poezija, bet ir Šventas Raštas.

Naktimis, kuriomis nesigeria, nesimiega iki šešių ryto, nors dažniausiai tik iki keturių. Pamažu užgęsta  paskutinis kaimynų žiburys, tad vieniša šviesa mano lange sutraukia visus drugius.

Kai pagaliau užmiegu, sapnuoju dailiausias, niekad niekur nematytas panoramas. Nuo kalvų atsiveriančius nelankytų senamiesčių bokštus. Pro langą šmėkščiojančius nepažintų miestų centrus. Pietų jūrų pakrantes, pilnas spalvotų akmenėlių ir didelių kriauklių. Sapnuoju, kad važiuoju į Daniją pusmečiui studijuoti islandų kalbos (and I am so excited). Kad keliuosi į užsienietišką baraką, kuris pernelyg panašus į mano kambarį. Vis sapnuoju ir sapnuoju, taip spalvotai, ryškiai ir detaliai, vis fokusuoju sapnuose fotoaparato objektyvą ir bandau tuos vaizdus sau išsiplėšti. Ten dar kartais pasitaiko gražių svajonių žmonių.

Mano gyvenimas koncentruojasi naktyse.

p.s. neskaitėt Jonathan Coe “Miego namai”? Aš skaičiau itališkai. Kad ir kaip būtų kvaila anglakalbę knygą skaityti itališkai. Anyway, visai gerai ten. Nemiga, naktys ir sapnai jau seniai yra mano fetišas.

Rodyk draugams

2010-08-08

iš tuštumos

Vilnius - tai toks miestas, iš kurio niekuomet nežinai, ko tikėtis.

Nepažįstamų žmonių gimtadienio tortai prie tavo stalo - juk kava visuomet baigiasi alumi, tik kuo baigsis vakaras ir kieno kompanijoje galų gale atsidursi bei kieno namuose pabusi - niekada negali žinoti.

Ėjimas dar nepramintomis Vilniaus gatvėmis į Rasas, kur po žeme galbūt retais dūžiais vis dar plaka Pilsudskio širdis. Kažin, koks jam buvo šis miestas? O pačio Vilniaus širdis, kur ir kaip ji plaka?

Alus su mylimiausiais blogeriais - žmonėm, kuriuos tik/net tiek ir tepažįsti - susitekstinam. Už 2,5 Lt, beje, keistam bare senamiesčio vidury.

Sėdėjimas Drambliuose su Dostojevskiu, rankose “Idiotas”, o prieš akis - negaliu patikėti - prie kito stalelio sėdasi kunigaikštis Myškinas, tikrų tikriausias. Tasai žmogus prieš kelias dienas buvo Udinėj ir vaidino “Idiotą”. Jei būčiau pasilikus savo Antrajam mieste kelias dienas ilgiau, ko gero, būčiau buvus vienintelė, suprantanti, ką kalba aktoriai.

Namo grįžtu naktimis viena pereidama pusę Vilniaus. Kartais rytais. O jei dar tiksliau, tai sekančią dieną. Aštuoniolika praleistų skambučių mano telefone, aštuoniolika svetimo alaus butelių ant svetimų namų stalo.

Neoficialūs poezijos skaitymai redakcijos kiemely. Visokie labai dideli ir gudrūs intelektualai mano sode.

Ir tuštuma. Tokia gūdi, klampi tuštuma vis labiau ir labiau plintanti po kūną lyg skausmas, lyg vėžio metastazės. Tuštuma, kurią bandau užgerti ir išrūkyti, turiu dar visokių vaistukų. Bet tuštumą turbūt reikia kažkuo pripildyti, o ne mėginti išvaryti, kitaip nieko nebus. Viskas, kas buvo, ką susikūriau, dėl ko verkdavau iš laimės, nutolo ne skrendant plieniniam flamingui, 800 kilometrų per valandą greičiu. Ne, didžiausi atstumų matai - tai valandos, dienos, savaitės.

Įsiklausykit į lyricsus. Winampe non stop sukasi netyčia atrastas Andriaus Kaniavos albumas “Antikvariatas”.

Rodyk draugams

Naujesnis puslapis »
 • Monthly

 • ką dar veikiu

 • Savi kiti

 • Meta

  • Subscribe to RSS feed
  • The latest comments to all posts in RSS
  • Subscribe to Atom feed
  • Powered by WordPress; state-of-the-art semantic personal publishing platform.
  • Firefox - Rediscover the web