Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2008-05-24

Ištverti TĄ kalbą

Publikuota: dnr

Kai jau tikrai non ne posso piu' (nebegaliu daugiau), viskas, sakau, perstosiu arba mesiu studijas kčiortu (nemesiu nemesiu, ne šitai pareigingai mergaitei tiek drąsos), susimąstau, kad vienintelis koziris, kurį aš turiu prieš visus tuos rašančiuosius, kurie vis dėlto kartais pasirodo visam savo arogantiškume, kurie jau taip parašo, jau taip viską žino ir supranta, ir į mane, filologę fuksę (nū, jau iškart juoktis norisi) iš savo dramblio kaulo bokšto žiūri, yra ta kalba. Italiano - la lingua bellissima su visais savo primavera ir kitais gražumais. Čia prisiminiau kai vienas iš tų autoritetų, kurių bijau ir todėl atsidūrus vienoj vietoj daug tyliu, o kai visgi tenka ką nors pasakyt, tai jau taip durnai nuskamba, paklausia kaip tariasi itališka pavardė ir paskui susizgriebia per knygų apžvalgą ją neteingai ištarus. Ir koks gi skirtumas, vis tiek dieviški tekstai, gyvenimo esmę apčiuopiančios įžvalgos atsveria tokius niekus. O gal ir ne, gal neatsveria, gal nedieviški, čia mano nepagrįstas subjektyvumas kalba ir žvilgsnių magija. Bet italų, italų reikia tęsti, net ir kai labai nesinori mokytis pasakot tekstus apie etruskus, kai klausai kasetinius dialogus ir girdi tik gražių garsų laviną, o grupiokės joje sugeba įžvelgti žodžius, kai… ai, pasakot ir pasakot, bet ne tokios jau iškalbingos tos detalės. O Fellinis, o Dantė, ne, nu čia jau nuvalkiotos pavardės, o visas italų menas ir kultūra, paskaitos apie tai trečiam kurse. Ne, reikia ištverti. Nes nu kai nesiseka ir būna blogai, tai irgi tam tikra prasme neblogai. Gali būti įdomus blog'o personažas, mokytis nebanaliai čia išsirėkti, formuojiesi kaip asmenybė (hahaha, šitas jau tampa mano asmenine kliše).

Dieve, kokia grafomanijos širšė man šiandien įgėlė. Bet kadangi jau po vidurnakčio tai įdėsiu ir šitą naują įrašą, ok? Ramune, davai jau eik miegot, nebus šiandien nei recenzijos, nei nieko kito naudingo. Tik kažkoks blaškymasis tarp kitų gyvenimų ir knibždanti pretenzija, kad atseit ir aš nelabai blogiau galiu parašyt.       


Atgal į: Ištverti TĄ kalbą